Dziennik Projektu – jedno narzędzie z którym

monitorowanie projektu będziesz mieć pod kontrolą

i udokumentujesz przebieg projektu w łatwy i szybki sposób!

Czym jest ten Dziennik?

1 plik dla 1 projektu

Jedno narzędzie zawierające wszystkie kluczowe informacje niezbędne do raportowania i monitorowania postępu projektu. Koniec z rozproszeniem danych w wielu narzędziach! Z Dziennikiem wszystkie informacje zawsze znajdziesz w 1 pliku.

16 zakładek 

Każdy z 16 zakładek odpowiada kluczowym obszarom projektu takim jak np. wykonanie budżetu, harmonogram, założenia, ryzyka czy zagadnienia projektowe. Znajdziesz w nich automatyczne formuły, dzięki którym spędzisz mniej czasu na wpisywaniu danych, a więcej na ich analizie, działaniu lub szybkim raportowaniu.

15 minut

Tylko tyle czasu zajmie Ci uzupełnienie Dziennika! A to wszystko dzięki zaawansowanym formułom. Pożegnaj żmudne raportowaniem i odzyskaj czas na kawę. Z Dziennikiem Twoje projektowe życie stanie się prostsze.

Co zyskasz, kupując Dziennik Projektu?

Poznaj korzyści, które osiągniesz z Dziennikiem Projektu.

Narzędzie dostosowane do potrzeb każdego projektu w dowolnej branży

Dziennik Projektu zawiera 16 zakładek, które poprowadzą Cię przez kluczowe obszary każdego projektu. Już nie musisz zastanawiać się czy o wszystkim pomyślałeś – Dziennik zadba o to, abyś uwzględnił wszystkie dane związane z przebiegiem projektu. Możesz używać go wielokrotnie do wielu projektów. Dziennik Projektu jest uniwersalny i stworzony dla każdej branży, nie tylko IT!

Dodatkowy czas na wykonywanie innych działań

Dzięki kompleksowości narzędzia, automatyzacji danych, a także zebraniu wszystkich informacji dotyczących statusu i przebiegu projektu w jednym pliku, zaktualizujesz dane dotyczące postępów projektu zaledwie w kilkanaście  minut i zyskasz czas na realizację istotnych zadań projektowych.

Aktualna wiedza o projekcie, dzięki której możesz w porę reagować

Wypełniając Dziennik Projektu systematycznie, będziesz mieć aktualny obraz sytuacji w projekcie z uwzględnieniem najistotniejszych aspektów. Dzięki temu w porę zorientujesz się, jeśli wystąpią problemy czy odchylenia od planu i będziesz w stanie od razu podjąć działania naprawcze. Dziennik Projektu zmobilizuje Cię do regularności w monitorowaniu sytuacji w projekcie.

Łatwość raportowania

Z Dziennikiem Projektu raportowanie jest bajecznie proste, a przekonasz się, że może być też przyjemne. Tu znów Dziennik Projektu pomyślał za Ciebie o formacie i prezentacji danych, i pomoże Ci stworzyć gotowy do druku lub zapisania w formacie PDF raport, który możesz wysłać do kluczowych interesariuszy.

Uporządkowana dokumentacja projektowa

Informacje o projekcie często bywają rozproszone lub nie są udokumentowane. Z Dziennikiem Projektu to Ci nie grozi.

Co zawiera Dziennik Projektu?

16 zakładek ułatwiających monitorowanie projektu.

1

Zanim zaczniesz – instrukcja pracy z Dziennikiem Projektu.

2

Spis treści – szybkie linkowanie pozostałych zakładek Dziennika.

3

Dashboard – prezentacja kluczowych informacji z każdej zakładki w jednym miejscu.

4

Karta projektu – najważniejsze informacje dotyczące projektu m.in. interesariusze, zespół, zakres i cel projektu. 

5

KPI – wskaźniki efektywności projektu.

6

Status  – podsumowanie informacji projektowych w wybranej perspektywie czasowej.

7

Odchylenie od planu – monitoring wykonania projektu w odniesieniu do planów bazowych, obejmujących budżet oraz harmonogram.

8

Harmonogram – harmonogram, w którym możesz monitorować odchylenia czasowe i kosztowe od planu bazowego.

9

Oś czasu – etapy projektu pokazane na osi czasu.

10

Założenia – rejestr założeń, jakie zostały przyjęte do planowania projektu.

11

Zagadnienia – rejestr zagadnień, jakie wystąpiły w trakcie trwania projektu i wpływają na realizację projektu zgodnie z planem.

12

Ryzyka – rejestr ryzyk, jakie zostały zidentyfikowane wraz z ich oceną, statusem i zaplanowanymi działaniami.

13

Zadania do wykonania – zadania, jakie należy wykonać, aby projekt mógł być realizowany zgodnie z planem. 

14

Plan komunikacji – sposób komunikacji z poszczególnymi interesariuszami w projekcie uwzględniający częstotliwość, kanały komunikacji oraz format przekazywanych danych.

15

Kontakty – dane kontaktowe do interesariuszy projektu wraz z informacjami dodatkowymi, np. preferowana pora kontaktu lub kanał komunikacji. 

16

Notes – notatki ze spotkań lub inne ważne zapiski. 

Zobacz jak wygląda Dziennik

Sprawdź, jak wygląda Dziennik Projektu od środka!

Pobierz video, w którym zaprezentujemy Ci wygląd oraz działanie Dziennika Projektu. Wystarczy, że podasz swoje dane kontaktowe, a umożliwimy Ci bezpłatny dostęp do video na Twoją skrzynkę e-mail.

Kup Dziennik

Dziennik Projektu

199 zł netto

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 199.00 .

Kup Dziennik Projektu
i efektywnie monitoruj i raportuj postęp projektu!

Miniatura Typ pliku Cena
Dziennik Projektu - Google sheets Google sheets Pierwotna cena wynosiła: 675.27 zł.Aktualna cena wynosi: 244.77 zł.

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 199.00 .

spinner
Dziennik Projektu - xls xls Pierwotna cena wynosiła: 675.27 zł.Aktualna cena wynosi: 244.77 zł.

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 199.00 .

spinner

Kup Dziennik Projektu dedykowany Project Managerom!

 

Otrzymasz gotowe narzędzie, które pozwoli Ci w łatwy sposób zarządzać projektem. Wraz z nim otrzymasz instrukcję “Zanim zaczniesz”, dzięki której w szybki sposób dostosujesz narzędzie do swoich potrzeb i wdrożysz je w swojej organizacji.

O autorkach

Kto przygotował Dziennik Projektu?

Karolina Jarocka – pomysłodawczyni i opiekun merytoryczny Dziennika Projektu. Ostatnich 13 lat związana była z zarządzaniem projektami w branży IT, obecnie pełni rolę Head of Product & Innovation Unit w niemiecko-litewskiej firmie NFQ. Na swoim koncie ma ponad 20 zrealizowanych projektów i programów. Z pasji do zarządzania projektami i mając świadomość, jak ważne jest monitorowanie projektów, już w 2016 stworzyła pierwszy Dziennik Projektu, który dziś Karolina ma przyjemność przedstawić Wam w wersji zaktualizowanej i znacznie bardziej zaawansowanej. 

Adrianna Dąbkowska – project manager w IT z ponad 6-letnim doświadczeniem w realizacji projektów o różnym zakresie, stopniu ryzyka oraz specyfice. W swojej pracy skupia się na efektywnej pracy z zespołami IT i monitorowaniu postępów projektu. Swoją wiedzę i zaawansowaną znajomość arkuszy kalkulacyjnych wykorzystała do rozwoju tego narzędzia, tak aby ułatwić pracę kierownikom projektów.

Umów się na konsultację

Masz problem z uzupełnieniem Dziennika Projektu? Brakuje Ci wiedzy lub doświadczenia, aby zaktualizować Dziennik? Umów się konsultację, a my rozjaśnimy Ci wszystkie merytoryczne aspekty związane z korzystaniem z Dziennika Projektu. 

356,70 zł netto

FAQ

Tak, wystarczy podać dane do faktury w formularzu zamówienia.

Umożliwiamy możliwość dokonania zakupu poprzez płatność Tpay oraz tradycyjny przelew na konto.

Dziennik Projektu jest przeznaczony do zarządzania jednym projektem. Jednak możesz go z łatwością skopiować i używać do kolejnych projektów.

Dziennik Projektu obecnie jest dostępny w języku polskim, ale pracujemy nad wersją angielską. Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o aktualizacjach Dziennika, a także jego wydaniu w wersji angielskiej.

Dziennik Projektu występuje w dwóch dedykowanych wersjach tj. na Google Sheet i Microsoft Excel (.xls). Przed zakupem wybierz interesującą Cię wersję. To istotne w kontekście formuł naszego narzędzia. Szybka konwersja z jednego narzędzia na drugie (np. pobranie Dziennika Projektu z Google Sheet do .xls.) będzie generować błędy. Dodatkowo obie wersje lekko się od siebie różnią w kwestii przedstawienia diagramów i pól automatyzacji. W Google Sheet wykorzystaliśmy automatyzacje i linkowania oferowane przez Google, a w Excelu postawiliśmy na skracanie formuł.

Jeśli kupiłeś Dziennik Projektu w wersji Google Sheet – otrzymasz link do pliku, który musisz skopiować na swój dysk Google (aby to zrobić potrzebujesz posiadać konto Google), aby móc go edytować i rozpocząć pracę.
Jeśli natomiast kupiłeś Dziennik Projektu w wersji Excel – otrzymasz plik .xls do pobrania na swój komputer.