4 powody, żeby rozpocząć karierę w IT

Mateusz Juźwik
7 stycznia 2023
Czas czytania: 2 minut
Poznaj 4 powody, dlaczego warto rozpocząć karierę w IT

Spis treści

Możliwości zatrudnienia na rynku pracy w branży IT

Nowe technologie rozwijają się bardzo szybko i nic nie wskazuje na to, aby miało ulec to jakiejkolwiek zmianie. Z tego względu możliwości zatrudnienia w branży IT jest bardzo wiele. Nie mamy tutaj na myśli jedynie programistów i deweloperów, ale także specjalistów ds. marketingu, wsparcia technicznego (IT support), grafików, czy Product lub Project Managerów. To oznacza, że nie musisz wcale umieć programować, aby wejść do świata IT. Tym bardziej, że to jeden z sektorów na rynku pracy, który zatrudnia naprawdę różnorodnych ekspertów współpracujących z działem IT.

 

Powody, dla których warto rozpocząć karierę w IT

Skoro już wiesz, że wejść do branży IT możesz na różnych stanowiskach, sprawdź 4 powody, które utwierdzą Cię w przekonaniu, że to dobry pomysł.

 

1. Wysokie zarobki

Ponoć pieniądze szczęścia nie dają, ale wysokie zarobki w branży informatycznej to jeden z najczęstszych argumentów wskazywanych jako przyczyna wejścia do branży IT. Według raportu przygotowanego przez platformę rekrutacyjną the:protocol – mediana zarobków w sektorze informatycznym oscyluje między 8000 a 10 000 złotych brutto. Oczywiście w zależności od stanowiska kwota ta będzie się zmieniać, jednak są to stawki, które znacznie przewyższają średnie wynagrodzenie w Polsce i stale rosną! Nie zapominaj też o tym, że w firmach z branży IT poza dobrą pensją możesz też liczyć na wiele benefitów. Chillout roomy, prywatna opieka medyczna, wsparcie finansowe w procesie szkolenia, czy podnoszenia kompetencji to obecnie standard w IT.

 

2. Elastyczne warunki pracy

Obecnie w wielu firmach IT istnieje możliwość pracy zdalnej, co pozwala na dostosowanie trybu pracy do życia prywatnego. Work-life integration czy home office umożliwiają wykonywanie pracy z każdego miejsca na ziemi. Dlatego jeśli lubisz podróżować lub zmieniać otoczenie to praca w IT daje Ci takie możliwości. Dzięki temu możesz oszczędzić na dojazdach i samodzielnie organizować swój czas. Dodatkowo w branży IT często pracuje się w rozproszonych zespołach, które wzajemnie się odwiedzają. Pozwala to nie tylko na podróżowanie, ale też poznawanie innych kultur.

 

3. Stabilność branży

IT stale się rozwija, także w czasie kryzysów, takich jak pandemia COVID czy obecnie trwająca wojna na Ukrainie. To zapewnia bardzo duże poczucie bezpieczeństwa w niepewnych sytuacjach. Co ważne w najbliższych latach nic nie wskazuje, aby branża IT zmniejszyła swoje obroty w światowej gospodarce. To oznacza, że w sektorze informatycznym możesz liczyć na stabilne zatrudnienie na wielu stanowiskach np. jako Project Manager. Nawet pomimo tego, że statystycznie więcej osób decyduje się na wejście do branży IT, nadal brakuje osób do pracy w tym obszarze.

 

4. Możliwość ciągłego rozwój

Sektor informatyczny to ciągłe wyzwania. Nigdy nie dojdziesz do momentu, w którym Twoja wiedza i umiejętności będą dostateczne. Praca w IT wymaga nieustannego rozwoju. Świat technologii cały czas idzie do przodu, co oznacza, że stale powinieneś zdobywać nowe umiejętności i dostosowywać się do zmiennych warunków i wymagań. To stwarza ogromne możliwości rozwoju zwłaszcza osobom nastawionym na ciągłe poszerzenia wiedzy i zdobywanie nowych kompetencji. Dzięki temu możesz liczyć na ciekawe i różnorodne projekty oraz brak rutyny w pracy!

 

Mamy nadzieję, że udało nam się przekonać Cię do rozpoczęcia kariery w IT!

Najbliższe szkolenia

Warsztat: Obsługa Jiry dla początkujących

Start: 17/06/2023

Efektywne zarządzanie zespołami IT

Start: 17/06/2023

Brak komentarzy

Może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *