Jak stworzyć skuteczne CV?

Twoje Drzwi do IT
27 kwietnia 2023
Czas czytania: 2 minut
Poznaj 5 wskazówek jak stworzyć skuteczne CV

Spis treści

Dlaczego tak ważne jest pierwsze wrażenie?

Pamiętaj, że Twoje CV jest pierwszą rzeczą, którą widzi rekruter. Dlatego tak ważne jest, aby było profesjonalne i zachęcało do przeczytania. Warto mieć także na uwadze, że rekruter ma ograniczony czas na przeglądanie Twojego CV. Według badania TheLadders średnio poświęca on ok. 6-7 sekund na przyjrzenie się każdemu CV. Dlatego jeśli jest ono chaotyczne lub nieczytelne, może już na początkowym etapie zostać odrzucone! Zadbaj więc o dobre pierwsze wrażenie i przygotuj swoje CV w taki sposób, aby skłoniło rekrutera do zaproszenia Cię na rozmowę kwalifikacyjną.

 

Sprawdź: Ebook o praktycznych poradach dotyczących tworzenia CV

 

Co powinno zawierać dobre CV?

Na samym początku tworzenia CV warto zwrócić uwagę na to, aby posiadało ono wszystkie najważniejsze elementy. Poniżej znajdziesz listę niezbędnych informacji, które muszą się znaleźć w Twoim CV, abyś miał pewność, że nie pominąłeś żadnej kluczowej kwestii.

 • Zdjęcie i dane osobowe – postaw na minimalizm i umieść w tym punkcie jedynie: imię i nazwisko oraz email. Nie zapomnij też o dodaniu swojego zdjęcia. Wtedy Twoje CV będzie bardziej atrakcyjne i wyróżni Cię na tle innych kandydatów.
 • Cel zawodowy – zamieść tutaj krótką informację o tym, czego szukasz oraz jakie masz kwalifikacje.
 • Doświadczenie zawodowe – wymień miejsca pracy, stanowiska i obowiązki, które pełniłeś w przeszłości oraz jakie sukcesy i rezultaty udało Ci się osiągnąć.
 • Edukacja – podaj informacje o swoich studiach, kursach i szkoleniach.
 • Umiejętności – wskaż umiejętności zawodowe, językowe i techniczne, które posiadasz.
 • Zainteresowania – jeśli są one związane z pracą, którą chcesz wykonywać, warto je wskazać. Pamiętaj jednak, aby nie wymieniać swoich zainteresowań schematycznie i punktowo. Staraj się bardziej urozmaicić tę sekcję.
 • Referencje – podaj nazwiska i dane kontaktowe do osób, które mogą potwierdzić Twoje umiejętności i doświadczenie.

 

Dowiedz się, jak stworzyć skuteczne CV

 

5 wskazówek, jak napisać skuteczne CV

Wiedząc już jak rekruter weryfikuje Twoje CV oraz jakie elementy musisz w nim zawrzeć, warto skupić się teraz na czynnikach, dzięki którym jeszcze bardziej wyróżnisz się na rynku pracy. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie 5 wskazówek, jak przygotować skuteczne CV.

 1. Dostosuj CV do stanowiska, o które się ubiegasz – ważne, aby Twoje CV było skierowane do konkretnego pracodawcy i odpowiadało na jego oczekiwania.
 2. Skup się na najważniejszych informacjach – nie ma potrzeby rozpisywać się na wszystkie możliwe strony 😉 Skup się na tym, co jest najważniejsze dla pracodawcy i co najlepiej pokazuje Twoje umiejętności i doświadczenie.
 3. Używaj jasnego i przejrzystego układu – upewnij się, że Twoje Curriculum vitae jest czytelne i łatwe do zrozumienia. Stosuj krótkie zdania i wyraźne nagłówków, aby uporządkować informacje.
 4. Zadbaj o poprawność językową i gramatyczną – Twoje CV jest wizytówką, dlatego ważne, aby było poprawne pod względem językowym i gramatycznym.
 5. Używaj słów kluczowych – zadbaj, aby Twoje CV zawierało słowa kluczowe, które są ważne dla pracodawcy i odnoszą się do stanowiska, o które się ubiegasz. Słowa kluczowe pomogą wyszukiwarkom i rekruterom łatwiej znaleźć Twoje CV.

Najbliższe szkolenia

Warsztat: Obsługa Jiry dla początkujących

Start: 17/06/2023

Efektywne zarządzanie zespołami IT

Start: 17/06/2023

Brak komentarzy

Może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *