Wywiad z uczestnikiem szkoleń #1

Mateusz Juźwik
9 grudnia 2022
Czas czytania: 2 minut
Poznaj historię przekwalifikowania się uczestnika szkoleń

Spis treści

Rozpoczęliśmy nową serię na blogu Twoje Drzwi do IT. Poznajcie historię Łukasza z Warszawy, uczestnika naszych szkoleń.

 

Czym się zajmujesz? W jakiej branży pracujesz? Co robisz na co dzień w swojej pracy?

Jestem Project Managerem w firmie budującej bardzo ciekawy e-commerce dla właścicieli zwierząt. Zarządzam pracą 6 programistów (2 Frontendowców, 3 Backendowców i 1 programisty aplikacji). Jednocześnie pełnię także rolę Scrum Mastera. Poza koordynowaniem i nadzorowaniem działań dbam o zgodność pracy ze standardami SCRUM-a. Korzystam z narzędzia JIRA i tam planuję pracę zespołu (organizuję sprinty, tworzę raporty, zarządzam backlogiem).

 

Pamiętasz może, dlaczego poszukiwałeś tego typu szkolenia?

Od 15 lat pracowałem w AGD i szukałem sposobu na zmianę branży. Byłem już po szkoleniach Agile i SCRUM, ale brakowało mi wiedzy IT. Trudność sprawiało mi także zrozumienie technicznego języka. Jednak dzięki udziałowi w szkoleniach TDDIT rozmowy z zespołami programistów czy deweloperów przestały stanowić dla mnie jakąkolwiek trudność.

 

Mówi się, że nie trzeba chodzić na szkolenia, by zdobyć wiedzę. Dlaczego postanowiłeś wziąć udział w szkoleniu?

Uważam, że każdy sposób zdobywania wiedzy jest dobry. Wymaga od nas jedynie odrobiny chęci i motywacji. Spośród wszystkich dostępnych szkoleń w ofercie TDDIT najbardziej cenię sobie (Nie-) Techniczny PM I i II. Uważam, że te szkolenia są bardzo dobrze przygotowane, zwłaszcza pod kątem merytorycznym.

 

Jakie treści najbardziej wydawały Ci się najciekawsze podczas szkolenia? Czy było coś, co Cię zainteresowało i postanowiłeś szukać więcej informacji na ten temat?

Wiele tematów mnie interesuje. Podczas szkolenia otrzymałem od trenerki Karoliny Jarockiej ciekawą listę książek, którą mam w planach przeczytać, bo chciałbym dalej rozwijać się w zarządzaniu projektami. Jednak na co dzień interesuje mnie dużo innych tematów (rozwój i budowanie e-commerce), które także chciałbym zagłębić. Niestety jednak nie da się dokształcać jednocześnie w kilku kwestiach. Gdy już uda mi się dostatecznie rozwinąć w tych dwóch wcześniej wymienionych dziedzinach, planuję wrócić do Project Managementu głównie na poziomie Scruma czy Agile’a.

 

Teraz z perspektywy czasu. Pamiętasz pewnie swoją sytuację w pracy/na rynku pracy przed szkoleniem, a jak opiszesz ją teraz? Szkolenie w jakiś sposób pomogło? Są treści, które wcieliłeś w życie?

Zmiana branży i znalezienie nowej pracy było dla mnie bardzo długim i trudnym procesem. Uważam jednak, że nie ma takiego szkolenia, które całościowo wpłynęłoby na sukces zawodowy. Nasze osiągnięcia są efektem wielu szkoleń, książek, certyfikacji, ale też rozmów i poszukiwań. Nie ma złotej rady, trzeba próbować wszystkiego.

 

W jakim stopniu szkolenie, w którym wziąłeś udział, odpowiedziało na Twoje oczekiwania względem rozwoju zawodowego?

Podczas szkolenia (Nie-) Techniczny PM I i II poznałem dużo nowych terminów branżowych, oraz zrozumiałem język techniczny, którym posługują się deweloperzy. Dzięki temu poczułem się pewniej w swojej pracy, bo wiedziałem już, o czym rozmawia mój zespół. Teraz już wiem, jak prowadzić z nimi rozmowy i reagować w razie problemów.

Najbliższe szkolenia

Warsztat: Obsługa Jiry dla początkujących

Start: 17/06/2023

Efektywne zarządzanie zespołami IT

Start: 17/06/2023

Brak komentarzy

Może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *